אוסטריה בתהליכי הסדרה ורגולציה לקריפטו ו-ICOs

 

אוסטריה הצטרפה לשורה של מדינות שמתכננות להסדיר את הרגולציה בענייני קריפטו(כלכלת קריפטו), וככל הנראה תעשה שימוש במודלים קיימים לגבי מסחר בזהב ונגזרות.

הדאגה העיקרית של ממשלת אוסטריה היא השימוש במטבעות קריפטו למטרות של הלבנת הון, לפי הדיווח של בלומברג. בנוסף, היא מתכוונת לשכלל את אמצעי הפיקוח עבור כלים פיננסיים בעולם הקריפטו.

"מטבעות קריפטו ועולם הקריפטו בכללותו צוברים חשיבות גדולה בכל מה שקשור למלחמה בכסף השחור" אמר שר הכלכלה האוסטרי הארטוויג לואגר. בנוסף אמר באותו הקשר: "אנחנו צריכים להרחיב את האמון ואת אבטחה בנושא"

לואגר הציג כמה צעדים עתידיים במטרה להגביר את הרגולציה בתחום המסחר במטבעות קריפטו, כולל למשל לגרום למשתמשים בבורסות הקריפטו לחשוף את זהותם ואף לפקח ולבצע בדיקות על פעולות מסחר של מעל 10,000 יורו.

 הרגולוציה ככל הנראה גם תכסה את ענייני הICO ( initial coin offering) , אמר לואגר. הממשלה תחוקק חוקים במטרה למנוע מניפולציה של שווקים, מידע פנימי, והרצת מניות. על פי דבריו, חלק מהארגונים יאלצו להגיש תשקיפים דיגיטליים לFMA האוסטרי ( Financial Market Authority), בדומה לחברות הנסחרות בבורסה.
ההצהרה של השר האוסטרי, באה על רקע דיווחים כי הממשלה האוסטרית חוקרת כעת תרמית ביטקוין שבוצעה על ידי חברה בשם "Optioment" , שעל פי החדש גרמה למשקיעים שלה להפסדים של מעל 115 מיליון דולר.
לואגר טען גם כי הוא ממליץ לאיחוד האירופי לבצע הסדרה וחקיקה בנושא של מטבעות קריפטו. ייתכן שהדבר בהחלט יקרה בעתיד הקרוב, גם בעקבות דיווחים על פגישה שעומדת להתרחש בין אנשים בכירים בעולם הפיננסים באיחוד האירופי לבין אנשי מפתח בעולם הקריפטו.