הסוף לשוק הדובי? איתריום מטפס ל418$ על רקע עליות בכל השוק

האם שוק הקריפטו חוזר לעצמו? על פי הימים האחרונים, סביר מאוד שאכן הדבר מתרחש.

בשלושת החודשים האחרונים, ראינו ירידות חדות בכל שוק הקריפטו, איתריום אף צנח בערכו ממחיר של כמעט 1400$ לפחות מ400$ בתוך זמן קצר.

כל זה קרה לאחר שב-2017 חזינו איך כל שוק הקריפטו עולה משווי שוק של פחות מ20 מיליארד דולר לגודל של כ800 מיליארד דולר בשנה אחת בלבד. דבר אשר הפתיע את כל העולם, משך הייפ גדול והרבה כסף "טיפש" אל תוך השוק.

בחודשיים האחרונים נשמעו קולות בתקשורת מצד גורמים בכירים בעולם הפיננסי והבנקאי כי הבועה התפוצצה, על כן מאות אלפי אנשים רבים מכרו את נכסי הקריפטו שלהם והשוק הגיב בנפילות גדולות ורציפות(ינואר-מרץ 18).

בימים האחרונים היו פרסומים על ג'ורס סורוס(מיליארדר אמריקאי יהודי) שעומד להשקיע בקריפטו וקרן של משפחת רוקפלר שגם עומדת להשקיע הון כביר בקריפטו, כל זה בצירוף של התקדמות בהסדרה הרגולטורית של ICOs והתקדמות משמעותית בפיתוח של פרויקטים מסוימים ("גולם" השיקו גרסת בטא, EOS פתחו את הרשת שלהם Dawn 3.0 למפתחים, Zen הישראלית שחררו testnet חדש ועוד), ככל הנראה הוביל לאופטימיות מסוימת בשוק.

יש לציין כי על אף העליות , עדיין ה-SEC האמריקאי מנהל מאות תחקירים כנגד שלל חברות שביצעו ICOs לא חוקיים ואלפי הונאות פיננסיות שנראו בשנה האחרונה. ישנה עדיין אי ודאות גדולה לגבי עולם ה-ICOs שעדיין חי ותוסס , אם כי אנחנו לאט לאט מתחילים לראות חברות יותר רציניות ומבוססות הולכות לכיוון, הדוגמא הגדולה ביותר לכך היא טלגרם.

האם זה הוא באמת סופו של שוק הדובי? נדע זאת באמת רק במהלך השבועות הקרובים.  בכל מקרה סביר להניח שנראה כמה התקדמויות טכנולוגיות גדולות השנה ועוד אינסוף גלים של עליות וירידות.