פיצול "ביזנטיום" בשבוע הבא – הנה כל מה שאתם צריכים לדעת לגביו

ב16-17 באוקטובר עדכון 'ביזנטיום' עומד להיכנס לתוקפו באמצעות הארד-פורק(פורק=פיצול) ברשת האית'ריום. הפיצול יתרחש בצורה אחידה בכל הרשת.

מי מפצל מה?

צוות הליבה(core-team) של אית'ריום מבצע פיצול ברשת האית'ריום הראשית.

מה התוכנית?

ביזנטיום זה החלק הראשון בעדכון העיקרי ברשת אית'ריום, העדכון נקרא "מטרופוליס".

ויטאליק בוטרין ושאר צוות הליבה של אית'ריום , החליטו כי עדכון "מטרופוליס" יבוצע בשני שלבים שנקראים: ביזנטיום ו-קונסטאנטינופול (אממ.. כן שמות מוזרים קצת..)

שני החלקים יצריכו הארד-פורק(פיצול ברשת). התאריך הרשמי של פיצול "קונסטאנטינופול" עדיין לא פורסם.

מספר בלוק?

מספר הבלוק שבו יבוצע עדכון "ביזנטיום" הוא 4,370,000.

למה?

העדכון ב"ביזנטיום" מביא איתו פיצ'רים חדשים לרשת, הפיצ'רים מתמקדים ב: (1) ביצועים (2) אבטחה. אחרי עדכון ביזנטיום הרשת אמורה לעבוד בצורה יותר מהירה ולהפחית את העומס. בנוסף, העדכון הזה מאפשר בסיס חזק לעוד עדכוני אבטחה בעתיד.

האם הפיצול הזה דומה לפיצול שהיה ביטקוין? האם אני יכול להרוויח כסף מהפיצול הזה?

לא ולא.

עדכון ביזנטיום זה הארד-פורק שמתבצע על ידי קוצנזוס של רוב מוחץ. בניגוד לפיצול שהיה בביטקוין שהיה נגוע בחילוקי דעות ודייבטים ממושכים בקהילת הביטקוין.

הרשת הישנה של אית'ריום תישאר ללא כוח כרייה לאחר הפיצול, כיוון שהיא תהיה מיושנת יותר ואין אף קבוצה שתתמוך בה מכל סיבה כלשהי. בניגוד לביטקוין , שלאחר הפיצול , אנשים פתאום החזיקו בביטקוין וביטקוין קאש שלשניהם היה ערך ונזילות גדולה.

אם כן, לא עומדים להיות 3 מטבעות איתריום. כשהרשת התפצלה ל"אתריום קלאסיק" היה לעניין רקע אידיאולוגי ודייבטים בתוך הקהילה. אך במקרה הזה, אנחנו נמצאים שבוע לפני העדכון המדובר והכל נראה שקט , ללא התנגדות מצד הקהילה לפיצול , כלומר נראה שיש הסכמה כללית בקהילה.

הונאות

כבר עכשיו התחלנו לשמוע על כמה נסיונות פישינג, על כל מיני הודעות ומיילים למשתמשי אית'ריום, שהם צריכים למלא כל מיני פרטים או לעדכן כל מיני דברים- היזהרו מהדברים האלה! לקראת הפיצול וגם במהלכו יש סיכוי שתקבלו כל מיני הודעות כאלה שאתם צריכים להיכנס לקישור מסוים ולעשות כל מיני דברים, אל תעשו את זה ותשמרו טוב טוב על הארנק אית'ר שלכם.

מה המשמעות של כל זה על המחיר של אית'ר?

בדרך כלל פיצולים יוצרים הרבה FOMO(fear of missing out) בקרב סוחרים וספקולנטים של קריפטו. הפיצול האחרון של אית'ריום גרם לעלייה בטווח הקצר וייתכן כי גם עכשיו זה יקרה בטווח הקצר . יתכן גם כי בעקבות העדכון הטכני הזה, יגדל האמון של אנשים במטבע ולכן ירגישו יותר ביטחון באית'ריום. בכל מקרה, אי אפשא באמת לדעת איך הפיצול ישפיע על המחיר.

אמלק: שבוע הבא יש עדכון גדול באית'ריום שנקרא "ביזנטיום", העדכון יגרום לרשת לעבור בצורה טובה יותר ובטוחה יותר.