הבנק הגדול ביותר ברוסיה הצטרף ל-Enterprise Ethereum Alliance

הבנק הלאומי הגדול ביותר ברוסיה, SberBank, הצטרף לארגון ה-EEA) Enterprise Ethereum Alliance).

ה-EEA הוא ארגון ללא מטרות רווח, שמטרתו העיקרית היא לקדם טכנולוגיות מבוססות איתריום. הבנק הרוסי מצטרף לקבוצה של מעל מאה חברות בינלאומיות שכבר חברות בארגון כמו Microsoft, Intel ו-Deloitte (לרשימה המלאה).

בראיון עם ראש המטה הפיננסי של הבנק, נמסר שקבוצת הבלוקצ'יין של הבנק מתכוונת להגדיל את הפעילות עם מוסדות פיננסים זרים, ולבחון כיצד יוכלו לשפר את השקיפות ואת האמון בין הבנקים ללקוחות העסקיים. לדבריו, ההצטרפות לארגון מהווה הזדמנות לניצול השווקים הבינלאומיים. עם זאת, ראש המטה ציין שהבנק אינו כובל את עצמו לקשרים עסקיים רק עם חברי ארגון ה- EEA, וכי הבנק ימשיך לעבוד עם בנקים רוסים אחרים על פרויקטים חדשים וקיימים. הראיון פורסם באתר coindesk.

הצטרפות הבנק לארגון, מגיעה על רקע קריאותיו של פוטין להחרמת מטבעות דיגטיליים במדינה מתוך חשש מהסכנות הטמונות בשימוש באותם מטבעות (בעיקר הלבנת הון ומימון טרור), ועל רקע הכרזתה של רוסיה על הנפקת ה-CryptoRuble (שטרם פורסם מועד הנפקתו). ה-CryptoRuble צפוי להיות שונה ממרבית המטבעות הוירטואלים המוכרים, שכן השליטה והייצור שלו ייעשו אך ע"י הממשלה והממונים מטעמה. כלומר, הנפקתו בהחלט לא מעידה על מגמה של קבלת המטבעות הוירטואלים המבוזרים ברוסיה.

בשורה התחתונה, כרגע קשה לקבוע כיצד תשפיע הצטרפות הבנק על עתידו של האיתריום ברוסיה, ויש לעקוב אחר התפתחותו של ה-CryptoRuble ואחר גחמותיו של פוטין.