רשמית: הפרויקט Tezos שגייס 232 מיליון דולר נמצא תחת תביעה משפטית

הפרויקט Tezos שגייס 232 מיליון דולר בICO מפלצתי ושאחד ממשקיעיו הוא טים דראפר(משקיע ידוע ואייקון בעולם הקריפטו) מתמודד עכשיו עם תביעה משפטית, יתכן שעוד תביעות יגיעו בזמן הקרוב. האיום למהלך משפטי הגיע מספר שבועות לאחר הפרסום הפומבי של הריב בין השותפים המובילים את הפרויקט.

התביעה הגיעה דרך בית המשפט המחוזי של קליפורניה על ידי עורך דין ג'יימס טיילור-קופלנד המייצג את המשקיעים בפרויקט.על פי התביעה, הפרויקט "טזוס" הפר את חוקי ה-SEC(רשות לניירות ערך) האמריקאי, על ידי כך שמכר ניירות ערך למשקיעים ובו בזמן תעתע והטעה אותם בנוגע לאופי האמיתי של החברה.

טים דראפר בצד ההגנה, פרסם בתגובה:

"לא היה שום דבר סודי בעת הרכישה שלנו בטוקנים של Tezos. אנחנו השקענו בתמורה לבעלות בחברה, אשר בזמנו היתה מורכבת משני צעירים מבריקים ורעיון. המכירה היתה עלולה לא להתרחש כלל! אנחנו גם השתתפנו ב Pre-sale(מכירה ראשונית של טוקנים לפני הICO). רוב היזמים בICOs מרוויחים טוקנים מעת לעת. כל הטוקנים שלא קיבלנו במהלך הpre-sale (ביחד עם כל שאר המשקיעים שהשתתפו) ישוחררו במהלך הזמן ביחד עם הטוקנים של היזמים. אין לי אף כוונה למכור את הטוקנים הללו, מכייון שאני באמת מאמין במשימה של Tezos: לבנות בלוקצ'יין (שיעבוד באמצעות proof of stake) ולפתוח אותו למפתחים כדי שיוכלו לבנות ולהמציא על פלטפורמה חדשה ויותר רלוונטית".

המשקיעים עצבניים

התביעה הזאת היא לא היחידה בעולם הצעיר של הICOs . פירמות גדולות אחרות בתחום לומדות כעת בשקידה את המקרה ומכינות עצמן לתביעות דומות שעלולות להגיע. בנוסף, משקיעים רבים אשר השתתפו בICO של טזוס הוסיפו עצמם לתביעה הייצוגית באמצעות פנייה למשרד עורכי הדין "טיילור-קופלנד"(Taylor-Copeland) :

טיילור-קופלנד אמרו כי מקרה בתביעה הנוכחית כולל כ-30,000 אנשים אשר קנו "Tezzies" (הטוקן של Tezos) ומבקשים כעת את האפשרות לבטל את הקנייה בנוסף לעוד נזקים שנגרמו להם. הם עוד אומרים כי יתכן כי התביעה הזאת היא המעשה האזרחי הראשון שמשקיעים מבצעים כנגד ICO שהשתתפו בו.