העדכון הקרוב של אית'ריום עלול לגרום לבורסה להתאהב בבלוקצ'יין

טכנולוגיית הבלוקצ'יין גוררת הרבה רעש ותשומת לב מצד הבנקים וחברות פיננסיות גדולות. בכירים בעולם הבנקאות פרסמו לאחרונה הודעות מפתיעות בנושא, גם שליליות וגם חיוביות. ישנן חברות כמו "בנק אוף אמריקה" שכבר החלו להוציא פטנטים טכנולוגיים במטרה לקבל דריסת רגל בתחום.

הבעיה העיקרית שיש לחלק מפלטפורמות המסחר הגדולות ולבורסות היא פרטיות . בכל פלטפורמות המסחר ובבורסות הגדולות יש נחיצות לפרטיות של הסוחר או המשקיע. משקיעים גדולים לא רוצים שהמתחרים שלהם יעתיקו את פעולות המסחר שלהם , בין אם הם קנו מניה או מכרו אותה, ולכן כל כך חשוב להם עניין הפרטיות. בבלוקצ'יין יש שקיפות וניתן לראות פעולות שמתבצעות ברשת , דבר שגורם לבורסות הגדולות לחשוש. כמו כן, הטכנולוגיה חדשה יחסית ויש גם חשש מבחינת אבטחה.

למרות זאת , בעדכון הקרוב Byzantium שעומד להתרחש שבוע הבא, זי-קי סנארק(ZK-Snark) או Zero Knowledge proofs הולך להיכנס לפועל ברשת של אית'ריום. דבר זה אמור לאפשר יותר אנונימיות ברשת, ויכולת לעשות פעולות פיננסיות בצורה פרטית יותר.

לאחרונה אף נכתב ב"בלומברג" על הנושא המרתק הזה. נאמר שם "כי היכולת לשמור על אנונימיות הלקוחות והאפשרות להחזיק קניין פרטי בצורה אנונימית הוא אחד המרכיבים הקריטיים של הבנק. Zero-knowledge proofs , שהיתה אפשרות תאורטית כבר שנים, עכשיו מציאותית, מאפשרת להעברות כספיות להיות מאושרות, מבלי לחשוף אף מידע בסיסי אודות הטרנזקציה והצדדים שמשתתפים בה." (תורגם מאנגלית)